ADALET BAKANLIĞININ YENİ MOBİL UYGULAMASI “CELSE” AVUKATLARIN HİZMETİNE SUNULDU

Adalet Bakanlığı, elektronik adalet hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Avukatlara sunulan hizmet çeşitliliğini arttırmak ve avukatların yargılama işlemlerini daha rahat takip edebilmelerini sağlamak amacıyla, çağın gereklerine uygun olarak,Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL’ün talimatı üzerine, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı teknik ekibi tarafından, bir ay gibi kısa bir sürede hazırlanan “CELSE” (Mobil Avukat Bilgi Sistemi), 5 Nisan 2018 Avukatlar Gününde Sayın Bakanımız tarafından Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen tanıtım ile avukatlarımızın hizmetine sunuldu.

Avukatlar, AppStore ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilecekleri “CELSE” uygulamasını, android veya ios işletim sistemine sahip cep telefonu, tablet v.b. araçlara yükledikten sonra uygulamaya giriş için gerekli şifrelerini, UYAP Avukat Portal Bilgi Sistemi üzerinden oluşturarak uygulamaya giriş yapabilmektedir.

Uygulamayı kullanan avukat sayısı 2 gün içinde 8502'ye ulaşmış olup bu sayı hızla artmaktadır.

Avukatlar “CELSE” uygulaması ile vekil oldukları;
-İcra ve dava dosyalarını listeleme, sorgulama, taraf ve vekil bilgileri ile dosya kapak bilgilerini görüntüleme,

-Seçilen tarihteki duruşmaları listeleme, anlık, günlük ve aylık görüntüleme,

-Seçilen mahkeme birimine ait duruşmaları listeleme ve anlık duruşma bilgilerini görüntüleme, bu sayede tüm adliyelerdeki duruşmaları anlık olarak takip edilebilme,

-Duruşma bilgilerini takvim üzerinden görüntüleme işlemlerini yapabilmekte ve UYAP sistemindeki iletişim bilgilerini güncelleyebilmektedir.

“CELSE” uygulaması geliştirmeye açık olup ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulan yeni hizmetler de uygulamaya eklenecektir.

 

 

Store Yorumları :

Av.Mehmet CELIK
Çok güzel düşünülmüş bir program. Daha da geliştirilmesi dileğiyle teşekkürler
Alpay Tutlu
Duruşma defterine elveda. Duruşma takibi kısmı çok ilginç. Aynı gün ve saatte başka bir mahkemede de duruşma varken o mahkemede duruşmanın gelmesine kaç kişi kaldığını görmek çok ilginç. Mübaşirlerin işi azaldı.
Uğur Gökhan Annakkaya
Gayet güzel bir uygulama olmuş. Geliştirildiği zaman daha iyi olacaktır eminim. Eğer dosya da gönderebilirsek artık bilgisayar bağımlılığımızı oldukça düşürecektir. Mobil hayat işte. Mahremiyeti öldürüyor ama hayatı kolaylaştırıp;hızlandırıyor.
Betül Taş
Bayıldım çünkü böyle bir şeyi çok uzun zamandır bekliyordum yeknoloji çağındayız sonuçta çok iyi olmuş geliştirilirse daha iyi olacaktır eminim.
Av. Emin Aydos
Uygulama güzel düşünülmüş. İcra takipleri hususunda borç bilgiside gözükse daha güzel olur.
Göksu Toprak Kuruçalı
Adalet Bakanlığını bu güzel hizmetinden dolayı tebrik ediyorum. Çok güzel uygulama.

TÜM YORUMLAR

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Resmi İnternet Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←